No icon

Мінімалізм в інтер’єрі: просто і зі смаком

Тонко, вишукано і нічого зайвого - ось що характеризує мінімалізм насамперед. Він прекрасно підійде любителям класики і простоти, волелюбним особистостям, які віддають перевагу простір, і просто практичним людям зі смаком.

Мінімалізм в інтер'єрі відрізняється лаконічністю і конкретністю, виразністю засобів, простотою і ясністю композиції. Він виступає на противагу творчій різноманітності і вражаючій пишності більш ранніх стилів архітектури і дизайну. Замість дорогих і розкішних матеріалів, в мінімалізмі традиційно використовують промислові та природні матеріали, прості геометричні форми і нейтральні кольори (білий, чорний, сірий, коричневий і темно-синій).

Особливості стилю мінімалізм:

Простір і свобода: меблів і декору не повинно бути багато;

Зонування: так як простір в мінімалізмі загальне, виділяти робочу зону, спальну зону, релакс-зону і т.д. потрібно з креативом. Це можна зробити за допомогою квітів, матеріалів або меблів;

Багаторівневе освітлення: світло грає важливу роль в мінімалізмі і є одним з головних акцентів в інтер'єрі;

Колірна палітра переважно світла (візуальне розширення простору). Часто використовується гра напівтонів і багато білого кольору, контрастно підкресленого чорним або сірим. Палітру доповнюють природні тони дерева, цегли, металу, блиск скла і інших індустріальних елементів;

Недорогі природні оздоблювальні матеріали, часто необроблені і з грубою фактурою: цегла, бетон, дерево або штукатурка;

Прості форми і лінії;

Геометрія: вона вітається як в проектуванні, так і в деталях;

Великі вікна, багато світла і повітря.

КОРПУСНІ МЕБЛІ

Для меблів мінімалізму характерні плоскі фасади та монохромні кольори без будь-якої обробки. Часто використовується глянець і акрил з недорогих матеріалів і натуральне дерево з натуральних матеріалів.

Мінімалізм любить дзеркала і меблі не стала винятком - дзеркальні елементи візуально збільшують простір, тим самим виконуючи одну з головних функцій цього стилю.

М'які меблі найчастіше має прості геометричні форми і стримані кольори, хоча нечисленні яскраві акценти цілком припустимі.

МАКСИМАЛЬНА ОСВІТЛЕННЯ

Великі французькі вікна до самої підлоги часто є важливим елементом мінімалізму, адже завдяки їм в приміщення потрапляє багато денного світла.

Штучне світло також дуже важливий для освітлення. Безліч світильників, бра, торшерів, софітів і всього іншого забезпечать приміщення потрібної атмосферою і розбавлять строгість дизайну.

СТІНИ - ОСНОВА ВСЬОГО

У мінімалізмі перевага віддається однотонним стінам без будь-яких малюнків. Зазвичай використовується не більше трьох-чотирьох кольорів близьких за відтінками до загальної колірної гамі інтер'єру, або два-три контрастні кольори, які виділяють зони приміщення.

Найбільш популярна оздоблення стін - фактурна штукатурка і фарбування. Іноді використовують шпалери під фарбування: гладкі або з нечітко вираженим малюнком. У ще більш рідкісних випадках купують однотонні шпалери.

У мінімалізмі також роблять вставки панелей на стінах з натуральних або штучних матеріалів: нержавіюча сталь, поліроване і фактурне дерево, штучний і натуральний камінь etc.

ЕВОЛЮЦІЯ СТИЛЮ

У XX столітті мінімалізм вважався досить суперечливим стилем. Його вважали підходящим для офісів великих корпорацій, але занадто холодним і незатишним для будинку. Однак за останній десятиліття цей стиль сильно трансформувався: холодні відтінки зовсім необов'язкові - можна зупинити вибір на теплих або пастельних тонах, а велика кількість декору і яскраві акценти стали частими гостями в мінімалістських інтер'єрах.

     

Зараз мало хто з дизайнерів дотримується строго одного стилю і не обмежує себе роботою «за підручником» в тісних рамках штампів. Мінімалізм прекрасно поєднується з більшістю сучасних стилів або навіть відразу з декількома.

Джерело: Журнал «КОСМОПОЛИТАН»

Comment