No icon

Щоб не мерзнути у власній оселі

Щоб не мерзнути у власній оселі

Можливо, комусь цей матеріал здасться не дуже професійним. Але йдеться про те, що може зробити власними силами кожна сім’я, досвід виконання будівельних робіт у кожного члена якої обмежується двома попередніми ремонтами власної квартири.

Отже, всі роботи виконані власними силами, знання й ідеї почерпнуті з Інтернету. Для контролю результату півтора роки використовуються побутовий термометр і перевірена світовим досвідом технологія «NAWPOMATSKI», зокрема процеси контролю «POMATSAW SAM» та «POMATSALY USI». У якості контрольного об’єкту було обрано найхолоднішу спальню. Останні роки перед ремонтом, незважаючи навіть на пластикові вікна, стовпчик термометра тут лише після тривалої відлиги взимку несміливо наближався до 20-градусної відмітки. Перетинати її він, вочевидь, соромився.

Оскільки наріжні стіни взимку радували бадьорою прохолодою, вирішили спробувати утеплити їх. Використали рулонній утеплювач трьох видів. Щоб уникнути реклами, зазначимо лише, що один з них – на основі пінопласту (він набагато дешевший), два інших – на спіненому поліетилені. Товщина усіх трьох – найбільша на той час — 6 мм.

Фото uteplix

Як і очікували, легше було працювати з дорогими матеріалами. Крихкий пінопласт спочатку ламався під руками. Але згодом призвичаїлися. Для всіх трьох матеріалів використали клей для «важких» шпалер, до якого щедрою рукою додали ПВА. Навіть не питайте, як ми збираємося їх знімати. Цим ми журитимемося під час наступного ремонту. Поки що й утеплювач, і шпалери по ньому тримаються «мертво».

В Інтернеті чимало статей, у яких стверджується, що під внутрішнім утеплювачем обов’язково утворюватиметься волога й з’явиться грибок. У нас ремонт переживає другу зиму. І от 15 лютого ми вирішили проконтролювати ситуацію. У 12 місцях (по 4 на кожен утеплювач) обережно підрізали покриття й зазирнули на стіни. Жодних ознак вологи немає.

Натрапивши на інформацію про те, що темні батареї віддають на 10% більше тепла, вирішили повірити її авторам на слово. Тим більше, що темно-вишневий колір чудово пасував до шпалер. Технологію перевірки ефективності цього рішення ми поки що не придумали. Виглядає красиво.

Фото МирТесен

А от екран з фольги, розміщений за радіатором, безумовно, працює сумлінно. Раніше стіна за батареєю була теплою. Тепер за екраном вона не нагрівається. Цікавість змусила нас на певний час прибрати фольгу. При вісімнадцяти градусах морозу температура в кімнаті за добу знизилася приблизно на градус. Ми переконалися, що екран працює, тому було ухвалено експеримент припинити.

Фото Кливент

Додатково взимку використовуємо коротенькі гардини, що не закривають батареї.

Щоб уникнути втрат тепла через скло з вечора до ранку закриваємо жалюзі на вікнах. Заради експерименту пробували не закривати їх, щоб оцінити втрати від променевого витоку тепла. Але через постійну зміну погоди досягти чистоти експерименту важко. На довготривалі досліди ні в кого в родині запалу не вистачає. Якщо вірити теплограмам, втрати через вікна досить великі, тому продовжуємо закривати жалюзі…

Фото eurookna

Технологія «NAWPOMATSKI» засвідчує, що на дотик стіни стали набагато приємнішими. Захищені фольгою ділянки за радіаторами майже не гріються. Отже, частина тепла, що витрачалася на обігрів стін, а через них — на глобальне світове потепління, залишається в сім’ї. Не виключено, що свою дещицю в збереження тепла вносять і жалюзі, перекриваючи шлях тепловим променям. Після встановлення будинкового лічильника тепла й запровадження режиму економії витрати горезвісних гігакалорій зменшилися (от би й у гривнях так!). Але термометр здебільшого тримається біля позначки «21» і не так жваво реагує на коливання температури за вікном.

P.S. На стіні під шпалерами рулонний пінопластовий утеплювач поки що не гірший за пінополіетилен. Не виключено, що для когось суттєва різниця в ціні компенсує незручності при роботі. Хоча, можливо, дві зими — недостатній термін для висновків.

Comment