No icon

На Сонці стався найсильніший спалах: планета занурилася у хвилю магнітних бурь

Весь серпень жителі планети Земля спостерігали велику кількість природних і космічних явищ, сила яких, безсумнівно, мала вплив на все людство. Тепер же фахівці повідомляють про спалах на Сонці.

У серпні відбулося Велике американське затемнення, яке дивилися онлайн мільйони людей по всьому світу. Тепер же люди деякий час будуть відчувати сонячні бурі через спалахи на головному джерелі світла.

Як стало відомо, стався новий потужний спалах на Сонці, що відноситься до максимального класу X. За даними вчених, серія спалахів почалася 4 вересня. Спочатку відбулися п'ять невеликих спалахів класу "М" потужністю в 4-5 балів, потім 6 вересня пішов спалах класу "X" потужністю в 2,2 бала, в той же день трапився екстремально сильний спалах X9.3.

У підсумку спалах на Сонці сьогодні - закономірний підсумок змін в сонячній короні за останні три дні, так як в результаті взаємодії двох великих груп сонячних плям накопичувалася енергія, яка вивільнилася у великому спалаху. Тому магнітні бурі у вересні так відчуваються. На даний момент фахівці кажуть, що геомагнітна буря на Землі оцінюється в 4 бали за 5-бальною шкалою. Ця магнітна буря 10 разів більша, ніж передбачалося спочатку.

Буря носить планетарний характер, так як сонячна активність підвищена. Також зазначається, що сильна магнітна буря, викликана активністю Сонця 6-8 вересня, триватиме до 18.00 за київським часом п'ятниці. Магнітні бурі у вересні 2017 через спалах на Сонці можуть стати причиною збою в напрузі енергосистем, помилкових сигналів на деяких органах безпеки, проблеми з навігацією. Також ступінь опору їх руху атмосфери може підвищитися. Що стосується самопочуття людей, то, звичайно ж, магнітні бурі вплинуть на здоров'я.

Під загрозою, в першу чергу, метеозалежні люди. Вони, як правило, страждають хронічними хворобами, такими як гіпертонічні та судинні. На них чекають головні болі, проблеми з концентрацією уваги, загострення хвороби. На звичайних людей це діє в меншій мірі. Хтось цього взагалі не відчуває.

Джерело: Журнал «ХочУ»  

Comment