No icon

Як втішити близьку людину?

Коли в улюблених людей трапляються неприємності в житті, звичайно, ми хочемо їх підтримати. Але як це зробити правильно? Як не образити близьких своєю жалістю? Адже дуже важливо, щоб людина відчула твою віру в неї у важкій ситуації. Іноді тільки ця віра і допомагає уникнути помилок, змушує встати на ноги і йти вперед з новими силами.

ЯКЩО ЧОЛОВІК ВТРАТИВ РОБОТУ. Він нервує, злиться і роздратований. Ти хочеш йому якось допомогти, але боїшся, що він розсердиться ще більше. Для чоловіка звільнення - колосальний стрес. І чоловікові дуже потрібна твоя підтримка, щоб не втратити віру в себе. Але не варто переходити межу між співчуттям і жалістю - це буде ударом по його самолюбству. До того ж це може привести до того, що він сам почне себе жаліти, не шукатиме роботу, «заляже» на дивані. А це може тривати дуже довго.

Що робити? Ти повинна дати чоловікові зрозуміти, що ти в ньому впевнена і не сумніваєшся - він швидко знайде роботу, ще краща за попередню. Поговоріть про плюси його вимушеної «відпустки»: він зможе відпочити, зустрітися з друзями, зайнятися тим, про що давно мріяв. Акуратно запропонуй йому записатися на курси чи тренінги, які поліпшать його професійні навички.

ПОДРУГА РОЗЛУЧИЛАСЯ. Її благовірний став зраджувати, а вона не пробачила - подала на розлучення. Рішення далося складно, і ти бачиш її страждання, але не розумієш, як втішити ... Звичайно, чоловік подруги її не гідний, а після розлучення її життя лише заграє новими фарбами. Але свою думку краще залиш при собі. Їй напевно буде неприємно чути таке про людину, яка ще недавно була для неї таким близьким.

Що робити? Тут не варто шукати правих і винуватих. Просто скажи своє співчуття і запитай, чи потрібно тобі намагатися відвернути подругу від сумних думок, витягуючи її на шопінг і на вечірки або дати їй час прийти в норму.

У КОЛЕГИ ЗАГИНУВ КІТ. Вона намагається зосередитися на робочому процесі, але ти бачиш, що їй дуже важко через смерть улюбленця. Найгірше, що ти можеш зробити - спробувати знецінити почуття співробітниці. Так, це кіт, а не людина, але втрата коханої істоти - це завжди важко. І ні в якому разі не говори, що вона може завести іншого кота. Вона зараз не хоче думати про майбутнє, а переживає втрату.

Що робити? Якщо у вас дружні взаємини, поклади їй руку на плече і запитай, чи можеш ти якось допомогти. Якщо ви просто знайомі, то скажи: «Мені так шкода вашу кішку. Вихованці займають велике місце в нашому серці. Співчуваю ». І не ображайся, якщо колега спробує швидше згорнути хворобливу тему. Головне - вона відчула твою підтримку.

Джерело: журнал «Ліза»

 

Comment