No icon

У полоні міфів

У полоні міфів

Ми всі живемо у полоні усталених уявлень про світ, багато з яких хибні. А ми про це навіть не здогадуємось! Спробуємо розвіяти хоча б деякі з них.

Чомусь ми всі переконані, що алкоголь може зігріти. Цей міф, крім усього іншого, ще й небезпечний. Алкоголь спричиняє розширення сосудів, через що більший обсяг крові потрапляє до шкіри й нервових рецепторів. Виникає відчуття тепла. Але в результаті організм втрачає набагато більше енергії. Тод тривале перебування в стані сп’яніння на морозі може привести до переохолодження. Тож думку про те, що «він такий п’яний, що в заметі може спати», краще відкинути. Людину у стані сп’яніння необхідно якнайшвидше доправити в тепле місце.

Фото joinfo

До речі, саме тому розтиражовані картинки собак-рятувальників з бочоночком віскі при боці – суцільна нісенітниця. Монахи ордена святого Бернара чудово знали про згубну дію алкоголю в мороз, тож ніколи не вчинили б такого. Собаки носили лише аптечку з медикаментами.

Фото 20min

Ще одна цікавинка про нас з вами. Серед численних міфів, пов’язаних з сомнамбулізмом, найпоширенішою є заборона будити «лунатика». Навпаки, якщо людина у такому стані здатна на складні дії, її краще розбудити. Ніякого фатального переляку не буде. Зрозуміло, що людина, яка замість ліжка прокинулася інде, відчує деякий психологічний дискомфорт. Але не більше за те.

Фото otvet.bigmir

Тих, кому не подобається думка про те, що вони походять від мавп, можемо заспокоїти. Жодна з існуючих нині на планеті мавп не може перетворитися на людину. Дійсно, у людині й мавп колись у прадавні часи був спільній предок. Але потім, як кажуть, наші шляхи розійшлися.

Фото businessinsider

Якщо вже мова йде про людей і тварин, згадаємо й про те, що бику абсолютно байдуже, якою ганчіркою махатимуть у нього перед пикою. Роздратована тварина реагує на будь-який рух. А червона мулета – то для публіки.

Фото privetmadrid

Симпатичні панди їдять не лише бамбук. Від природи вони справжнісінькі хижаки. Якщо їм пощастить впіймати дрібну тварину чи жука, вони залюбки ними ласують. Просто бамбук не здатний втекти, от вони й змушені його поїдати. Симпатичні створіння потрапили у замкнене коло. Бамбук дає мало енергії для руху. Тому панди не можуть полювати й їдять бамбук, який дає мало енергії…

Фото rodyna

Пташенят цілком спокійно можна повертати до гнізда. Пташка не полишить йото через запах людини, який залишається на пташеняті. Вона його не відчує. Інша справа, що деякі птахи просто позбавляються від слабких пташенят, тому повертати їх до гнізда – марна справа.

Фото trud

Ви можете не повірити, але Еверест не найвища гора в Світі, хоча його вершина є найвищою точкою планети. А найвища гора – Мауна-Кеа на Гаваях. Просто більша її частина знаходиться під водою. А загальна висота цієї гори перевищує 10 000 метрів.

Фото thinglink

І найбільша пустеля на Землі не Сахара, а Антарктида. Її площа – понад 869 тисяч квадратних кілометрів.

Фото tonkosti

Comment