No icon

Розмова з донькою про її тіло: 8 важливих моментів

У поколінні наших батьків (та й у багатьох з нас) було не прийнято розмовляти з дітьми про зміни в їх тілі. Вважалося, що вони самі звідки-небудь все дізнаються. Але зараз інший час, і багато мам хотіли б донести до дітей (особливо дочок) найважливіше. Ось приблизний план такої розмови.

 

1. Займайся спортом

Це корисно для тіла, а вже обсяг навантаження варто вибрати самій, залежно від мети. Спорт допоможе тримати себе в формі і бути в тонусі.

2. Їжа - це добре

Насолоджуватися нею - ще краще. Нехай вона дарує приємні емоції і спогади - і ніколи не стає нав'язливим бажанням.

4. Будь нормальною, а не худою

Кожна фігура унікальна, як і сніжинка. Бути струнким - добре, але прагнути до чужого ідеалу не потрібно. У світі і так є багато речей, з якими треба боротися, і не варто вважати тіло своїм ворогом.

5. Твоє тіло - твій вибір

Це стосується і небажаних дотиків, і сексуальних уподобань, і пірсингу з татуюваннями. У якийсь момент батькам так чи інакше доведеться відступити, бо хороші відносини важливіші, ніж метелики на лопатці.

6. Отримуй задоволення

Разом з розмовою про те, що шкідливо для тіла, варто поговорити про корисне. Наприклад, корисно дізнатися бажання свого тіла. А якщо відчуваєш себе захищеною і тримаєш все під контролем, можна отримувати задоволення від сексу з партнером.

7. У жінок бувають критичні дні

І ніколи не варто за них вибачатися.

8. Тіло змінюється

Люди ростуть і старіють, нічого не змінити. І ці ознаки - зморшки, сиве волосся, розтяжки - частина історії твого тіла, а не вороги.

9. Не чекай

Багато хто віддає перевагу чекати того, коли тіло зміниться, а не радіти тому, що є. Це відноситься і до підліткового віку, і до більш дорослого. А потім починають шкодувати, що свого часу не користувалися перевагами, а витратили енергію на очікування.

Джерело: Журнал «КОСМОПОЛІТАН»

Comment